HAKKIMDA

Herkesin hayatında vardır bir hikayesi. Ben Betül Rümeysa Demirörs. Doğma büyüme İstanbulluyum. Hem doğduğum hem de doyduğum şehir olan İstanbul’un bendeki yeri çok başkadır. İlkokulu İstanbul Fatih’te Akşemsettin İlköğretim Okulu’nda okudum. 8 yılım burada geçti ve yaşamımın ilk adımlarını buradaki kıymetli öğretmenlerime borçluyum diyebilirim. Liseye giriş için sınavlara girince tercihlerimden yine aynı isim yüzüme gülmüştü. Liseyi de Akşemsettin Anadolu Lisesi’nde okudum. Lise eğitim boyunca yabancı dil alanında İngilizce eğitimi aldım. 

Üniversite sınavı sonucunda istediğim yerde Psikoloji bölümü kazanamayınca şansımı yurtdışında devam ettirmek istedim. Ve lise sonrasında İngiltere’ye giderek Essex Üniversitesi’nde ilk yüksek öğrenim adımlarımı atmış oldum. Psikoloji lisansımı Foundation Year dediğimiz hazırlık senesinin ardından 3 yılda tamamladım. Psikolog unvanı kazandım. Ve ardından çocuklar üzerine daha çok akademik yetkinlik kazanmak için Ukrayna’ya gitmeye karar verdim ve burada da Pedagoji eğitimi aldım. Pedagoji bölümünü de 2,5 yılda tamamladım. Böylece pedagog unvanı kazandım ve son yıl yarı Türkiye yarı Ukrayna şeklinde gel-gitler ile geçti. 

Lisans eğitimlerim sürecinde mesleki anlamda yetkinlik kazandıracak ve geliştirecek olan ek eğitimlere, sertifika programlarına ve süpervizyonlara katıldım. Eğitim bilgilerime detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Yüksek lisans sürecimde ise biraz daha sıradanlıktan uzak ve staj dönemimde beni çok etkileyen ıslah evlerinin kazandırdıkları sebebiyle Suç Psikolojisi alanında yapmaya karar verdim. Bunun için de İngiltere’ye dönüş yapıp Portsmouth Üniversitesi bünyesine katıldım. Aktif olarak mesleğimi İngiltere’de icra etmekteyim. Türkiye’ye kesin dönüş yapma konusunda şu anda net bir düşüncem bulunmuyor.

Genel olarak hayatta en çok önem verdiğim ilkeler sevgi, güven, dürüstlük ve samimiyettir. Mesleki çizgimde de çocuk ve ergenler, aileler ile çalışırken mesleki etik çizgisinden ve vicdan pusulasından ayrılmamayı kendime görev biçtim.