HAKKIMDA

Betül Rümeysa Demirörs, İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür. İlkokul ve liseyi yine burada bitirmiştir. Lise eğitimini okulun yabancı dil alanında İngilizce eğitimi alarak tamamlamıştır. Üniversite sınavı sonrası eğitimine yurtdışında devam etmek istemiş ve İngiltere’ye giderek Essex Üniversitesi’nde ilk yüksek öğrenim adımlarımı atmıştır. Psikoloji (Psychology-BSc) lisansını Foundation Year olarak bilinen hazırlık senesinin ardından 3 yılda tamamlamıştır. Ardından Ukrayna’ya gitmeye karar vermiş ve burada da Pedagoji eğitimi almıştır. 

Pedagoji eğitimi sonrası yüksek lisans eğitimi için İngiltere’ye geri dönmüştür ve ilk yüksek lisans eğitimini Portsmouth Üniversitesi bünyesinde Suç Psikolojisi (Criminal Psychology-MSc) alanında “Suça Meyilli Gençlerin Çocukluk Dönemi Bağlanma Şekillerine Metadolojik Bakış” konulu tezini sunarak tamamlamıştır. Ardından Çocuk ve Ergen psikologu olarak yoluna devam etmeye karar vermiş ve İskoçya Edinburgh’e taşınmıştır. Burada ikinci yüksek lisans eğitimi olarak Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı: Psikolojik Yaklaşımlar (Mental Health in Children and Young People: Psychological Approaches-MSc) eğitimine kabul edilmiştir. Bu eğitimine halen devam etmektedir. 

Meslek hayatını “Güvenli Bağlanma Temelli Yaklaşımlar” üzerine kurmuştur ve davranıştan öte duyguların onarılması gerektiğini savunmaktadır. Düzenli olarak süpervizyonlarına devam etmektedir ve mesleğinde Hümanist (İnsancıl) Ekol izinde ilerlemektedir.

Yaşamda güven, sevgi, saygı ile ilerlendiği zaman çözüme ulaşılamayacak hiçbir şeyin olmadığına inanmaktadır. Mesleki çalışmalar kapsamında;

✓ 0-3 yaş bebeklik, 3-6 yaş çocukluk döneminde bebek ve çocuk merkezli uyku danışmanlığı

✓ Bebek merkezli anne sütünden ayrılma, ek gıdaya geçiş ve bezden ayrılma süreci yönetimi

✓ 0-18 yaş bebek/çocuk/ebeveyn bağlanma ilişkisi temelinde danışmanlık

✓ 0-18 yaş ruhsal, psikoseksüel, psikomotor, sosyal, bağlanma, bilişsel ve psikososyal gelişim takibi

✓ Çocuklarda öğrenme zorluğu ve dikkat eksikliği

✓ Prematüre bebek psikolojisi ve gelişim takibi

✓ Çocuklarda agresyon ve öfke yönetimi

✓ Çocuklarda korku ve kaygılara yaklaşımlar

✓ Çocuklarda depresyon, özgüven eksikliği

✓ Ebeveyn ve aile danışmanlığı

✓ Alt ıslatma (enüresiz) ve kaka tutma (endkopresiz), Saç/Kaş/Kirpik yolma (Trikotillomani) konuları

✓ Kardeş kıskançlığı, öfke bozuklukları, duygu regülasyonu ihtiyacı

✓ Aile içi şiddetsiz iletişim kurma yöntemleri konularında destek vermektedir.

Bebek, çocuk, ergen, aile ve ebeveyn danışmanlığı üzerinde çalışmaktadır. Bireysel yetişkin psikoterapisi uygulamamaktadır.

Mesleğinde ve kişisel yaşamında mükemmel olmak için değil, yeterince iyisi olmak için çabalarını sürdürmektedir. Kendisi aynı zamanda kalbiyolojik bir ebeveyndir.

 

 

 

 

 

Bilgindirme: Öğrenim belgelerinin asıllarının scan edilmiş halleri eklenmiştir. Kopyalanması, ekran görüntüsü alınıp paylaşılması, dağıtılması, basılması ve üzerinde oynama yapılma gibi düzenlemeler yasal olarak suçtur. Kişiler hakkında yasal işlem başlatılır.

Bilgindirme: Öğrenim belgelerinin asıllarının scan edilmiş halleri eklenmiştir. Kopyalanması, ekran görüntüsü alınıp paylaşılması, dağıtılması, basılması ve üzerinde oynama yapılma gibi düzenlemeler yasal olarak suçtur. Kişiler hakkında yasal işlem başlatılır.